Noč branja v Rimskih Toplicah

V četrtek, 18. aprila, smo v Knjižnici Rimske Toplice v nočnih urah odprli vrata knjižnice in prijazno sprejeli učence višjih razredov OŠ Antona Aškerca Rimske Toplice, ki so nas obiskali v okviru svoje noči branja.
Knjižničarke smo poskrbele, da se je učencem dogajalo: sestaviti so morali izbrane pesmi in pripadajoče naslove ter nato pesmi glasno (in čim lepše) prebrati, preverili smo njihovo znanje o ljudskih pesmih in glasbilih, ugotoviti so morali, kateri knjigi pripada prebrani odlomek, in se poigrati s “pravljično” pantomimo.
Veseli nas, da smo se po nekajletnem premoru v poznih večernih urah, ko imajo knjižnice posebno “moč”, lahko družili tudi z rimskimi učenci in njihovimi učiteljicami.