Zeliščna abeceda – nabiralni sprehod s spoznavanjem zelišč in delavnico

V četrtek, 11. aprila 2024 vas vabimo na dogodek, ki smo ga naslovili ZELIŠČNA ABECEDA.

Ob 17.30 uri vas vabimo na nabiralni sprehod (zbor pred Knjižnico Laško) in ob 18.30 uri na spoznavanje zdravilnih zelišč in delavnico izdelave medaljončkov (v prireditvenem prostoru).

Zelišča nam bo približala Kata Laštro, naša kolegica iz Knjižnice Velenje, ambasadorka zelene pismenosti in zelene kulture, pisateljica, kreativna zeliščarka ter čebelarka brez čebel. Iz otroštva je povezana z naravo in rastlinami. Zaveda se pomena rastlin za življenje in v tej smeri ozavešča mlade in odrasle s predavanji, knjigami, delavnicami.

Kot tradicionalna zeliščarica – nabiralka nas bo tudi na svojem obisku v Laškem vzela s sabo na sprehod v naravo (v primeru lepega vremena se dobimo ob 17:30 pred knjižnico), po sprehodu pa bomo ob 18:30 nadaljevali druženje v  prireditvenem prostoru knjižnice, kjer bomo pod mentorstvom Kate Laštro izdelali medaljončke iz slanega testa z nabranimi zelišči in tako ob delavnici skozi pogovor izvedeli kaj več o osnovnih zdravilnih rožicah, ki rastejo v naši bližini, in njihovih močeh ter skuhali domač zeliščni čaj.

Veselimo se vašega obiska in vas prijazno vabimo v zanimivo družbo!