Viki Grošelj: Mojih 33 odprav

V ponedeljek, 4. decembra 2023, ob 18. uri vas vabimo v Knjižnico Rimske Toplice na predavanje vrhunskega alpinista Vikija Grošlja, ki bo predstavil svojo novo knjigo z naslovom Mojih 33 odprav.

Kot alpinist je poleg številnih vzponov, ki jih je opravil v domačih in tujih gorah, sodeloval na več kot tridesetih odpravah v izvenevropska gorstva. Je Slovenec z največ osvojenimi osemtisočaki (10): Makalu, Manaslu, Lhotse, Mount Everest, Čo Oju, Kangčendzenga, K2, Broad Peak, Gašerbrum II in Šiša Pangma. Je tudi prvi Slovenec, ki se je povzpel na najvišje vrhove vseh sedmih celin.
Napisal je 20 alpinističnih potopisnih knjig, v katerih nam je približal svoje uspehe, pa tudi neuspehe, vsakdan alpinista, čudovito Himalajo in druga gorstva, v katerih je plezal.

Lepo vabljeni na prireditev, ki bo potekala kot uvod v 9. Festival Brati gore in zaključek Planinske bralne značke v Knjižnici Rimske Toplice!