Srečanje s Slavico Biderman, domačinko in knjižno avtorico

Slavica Biderman izhaja z Brodnic pri Rimskih Toplicah, sedaj pa živi in ustvarja v Celju. Po poklicu je oblikovalka in slikarka, piše prozo in poezijo; igra citre, pleše pri folklori, pleše ob drogu in tudi orientalske plese. Do sedaj je izdala tri pesniške zbirke in tri prozna dela, katera vse do tiska tudi računalniško oblikuje, ilustrira in pripravi sama. Z dolgoletnim delom z otroki in starejšimi ozavešča o pomenu krepitve in ohranjanja spomina, zoper digitalno in starostno demenco. Je ustanoviteljica in predsednica KUD ART-energija, društva za krepitev spomina.
Ob petkovem obisku v Knjižnici Rimske Toplice nam bo predstavila knjigo »Ravnovesje na visokih petkah«, da lažje ubežimo demenci, ki jo je v Knjižnici Laško, v okviru Univerze za tretje življenjsko obdobje, že predstavila. V njej opisuje različne aktivnosti za spodbujanje in aktiviranje novih celičnih povezav, imenovanih sinapse – ki so odgovorne za naš spomin tudi v zrelih letih.
Knjiga »Srednje petke so zakon« je nadvse motivacijska korona zgodba, s sloganom: Vsaka kriza je nov izziv in tudi nova priložnost.
Vsebina nove, šeste knjige »Expres napot-ki za dvig energije«, pa je polna praktičnih napotkov za dvig življenjske energije na fizičnem, mentalnem, duhovnem, in emocionalnem nivoju. Pomembno vlogo pa imajo tudi frekvence glasbe, narave in vsega, kar nas obdaja.
Tudi ta večer bo prinesla s seboj citre, na katere rada zaigra, saj uporablja glasbo tudi kot eno izmed metod sproščanja in povezovanja med ljudmi.
Predstavitev knjig bo v dvorani Večnamenskega doma Knjižnice Rimske Toplice v petek, 6. oktobra 2023, ob 18. uri.
Vljudno vas vabimo na zanimiv večer z domačinko in se veselimo vašega obiska!