ODPOVEDANO! Predstavitev knjige Alme M. Karlin PEŠ PO DOMAČIH KRAJIH

Knjižnica Laško in Celjska Mohorjeva družba vas vabita na predstavitev knjige novoodkritih dnevnikov Alme M. Karlin PEŠ PO DOMAČIH KRAJIH Popotni dnevniki 1934-1936 v torek, 25. julija 2023, ob 19. uri na knjižničnem vrtu Knjižnice Laško.

“Videla je ves svet, a je še vedno obnemela ob čudovitem razgledu z domačega hriba. Vozila se je z vsemi mogočimi prevoznimi sredstvi, a še vedno najbolj uživala v svobodnem koraku svojih pešpoti. Njeni rojaki je niso vedno razumeli, tujci pa so premagovali stotine kilometrov, da so bili deležni njene družbe. Svetovljanka in ženska, ki je daleč presegala svoj čas.

Kaj je doživljala in o čem razmišljala, ko je opazovala ista obzorja, kot jih še danes gledamo tudi mi?”

Alma M. Karlin, kakršne nismo srečali še nikoli.

Z gostjo večera, prevajalko Jernejo Jezernik, se bo pogovarjala urednica Saška Ocvirk.

Vljudno vabljeni!