Predstavitev avtobiografije dddr. Jožeta Mačka Moje življenje – splet naključij

V Knjižnici Laško smo v petek, 25. 11., predstavili knjigo Moje življenje, splet naključij – avtobiografijo dddr. Jožeta Mačka, častnega občana Občine Laško in akademika, tudi plodovitega raziskovalca zgodovine Laškega in avtorja številnih domoznanskih knjig, člankov in drugih prispevkov, vezanih na Laško.

Iskreno se zahvaljujemo Martini Rozman Salobir, pomočnici direktorice Mariborske knjižnice in prijateljici Mačkovih, ki je pripravila prireditev in jo povezovala, ter drugim sodelujočim na prireditvi: doktorici Mariji Markeš, nekdanji študentki in diplomantki profesorja Mačka, njegovi hčeri Mateji Maček, novinarki Boži Herek, avtorici dokumentarnega filma o dr. Mačku Hvalnica delu, Metki Kovačič, nekdanji direktorici Knjižnice Laško, ter Fantom z Jožefovega hriba pod vodstvom Primoža Krta.

Največja zahvala pa gre seveda osrednjemu gostu dddr. Jožetu Mačku, neverjetno ustvarjalnemu in plodovitemu avtorju navkljub svojim 93 letom. Seveda mu želimo zdravja, pogostega vračanja v rodni kraj, prijetnih srečevanj ter nadaljnjih nasvetov, njegove pomoči in navsezadnje tudi domoznanskega dela, na katerega smo Laščani ponosni in ga zelo cenimo.