POKLON HIMALAJI – potopisno predavanje Barbare Popit

Vabljeni na potopisno predavanje in predstavitev knjige Barbare Popit, Poklon Himalaji v petek, 20. 1. 2023, ob 18. uri v Knjižnico Rimske Toplice.
Na predavanju bo predstavila treking v družbi goratih lepotic pod vznožjem gorskega masiva Anapurna, svoje občutke in razmišljanja ter čudno doživetje. To je izpoved osebe, ki se jo je mogočna Himalaja dotaknila s svojo neverjetno energijo. V družbi legendarnega alpinista (ki je knjigi dodal spremno besedo) in zavzetih pohodnikov je vsrkavala nepopisno lepoto na eni strani ter se soočala s kulturnim šokom na drugi strani.
“Ljubim mir in tišino, toda znašla sem se sredi kaotičnega Katmanduja z neizrečenim vprašanjem: “Kam me pelje potovanje, ki je pred mano?”
Himalaja, svet tišine in goratih lepotic ter prijaznih ljudi, ki bivajo ob njenem vznožju, me čaka. Sem pripravljena, da jo obiščem? Mi bo dovolila, da jo spoznam?” (Barbara Popit)
Vljudno vabljeni!