Lux Theatrum: Cankarjevih 12 ljubezni (Dan slovenskih splošnih knjižnic)

Kulturni center Laško
Torek, 20. november, ob 19. uri

Ob dnevu slovenskih splošnih knjižnic vas v sodelovanju s KD Koral in STIK Laško vabimo na predstavo dramske skupine Lux Theatrum: Cankarjevih 12 ljubezni (slikovita uprizoritev Cankarjevih malih in velikih ljubezni).

Uprizoritev je priredba na temo Cankarjevih ljubezenskih doživetij, vse od otroških in mladostniških prigod na domači Vrhniki, preko dramatičnih dogodkov na Dunaju, do Bleda, Rožnika in Ljubljane, kot zadnje postaje njegovega zemeljskega popotovanja. V sebi združuje številne odlomke iz Cankarjevih pesmi in ljubezenskih pisem, ki po njihovi iskreni izpovednosti do danes še niso bila presežena.

Mladi iz skupine Lux Theatrum so ustvarjali z režiserko in avtorico uprizoritve Magdaleno Hrastnik ter pod mentorstvom profesionalnega gledališkega igralca Laščana Roka Matka.

Z uprizoritvijo bomo počastili Cankarjevo leto (100-letnica njegove smrti)
in 100-letnico konca 1. svetovne vojne.