Cikel ruskega filma – Pot navzgor

Petek, 24. maj 2019, ob 20. uri

V sodelovanju z društvom ŠMOCL vas vabimo na ogled prvega filma Pot navzgor (športna drama, 2017; režija: Anton Megerdičev; 133 min),v okviru projekta Cikel ruskega filma 2019.

Film, posnet po resničnih dogodkih in motivih avtobiografije nekdanjega sovjetskega košarkarja Sergeja Belova, pripoveduje o legendarni finalni košarkarski tekmi med ekipama ZDA in Sovjetske zveze na XX. olimpijskih igrah v Münchnu leta 1972.
Zgodba filma se začne dve leti pred olimpijskimi igrami, ko je mesto trenerja zasedel Vladimir Garanžin, s katerim se je za sovjetske košarkarje začela strma pot navzgor.

Precej slovenskih knjižnic že izvaja projekt Cikel ruskega filma, ki ga v sodelovanju z Mednarodnim klubom slovanskih rojakov Ruslo organizira Slovanska knjižnica (enota Mestne knjižnice Ljubljana). Na večernih filmskih projekcijah bodo letno predstavljeni štirje kvalitetni filmi klasične in sodobne ruske kinematografije s slovenskimi podnapisi.

Vsi filmi bodo predvajani v Otročjem centru Kino in so na ogled brezplačno.

Prijazno vabljeni!